Фірма <<Колесо - Центр м. Запоріжжя>>
Пропонує послугу встановлення спеціальних шипів для зимових коліс.
Можлива робота з новими автошинами в яких є спеціальний отвір для установки шипів.
Вартість робіт 2.50 грн за шип.
Тобто покришка залежно від радіуса і виробника обходиться від 190 до 200 грн.
Типи шипів
Будь-який шип складається з двох елементів: корпусу і вставки. Вставка - це робочий елемент, що визначає довговічність і ефективність роботи шипа.
Все шипы можно разделить на два типа: однофланцевые и многофланцевые.
Однофланцеві нагадують за формою гвоздик або заклепку. Це класичний вид шипа, з якого все і починалося. Такі шипи найдешевші. Переважна більшість використовуваних в Україні шипів - однофланцеві (рис. 1).
Складнішими є багатофланцеві (дво- або трифланцеві) шипи. Вони служать довше й ефективніше, але й коштують дорожче (рис. 2).
Рис. 1
Рис. 2
Правильний вибір шипів залежить від доріг, якими їздить автомобіль. У наших умовах важлива висока зчіплюваність. Шип має міцно триматися і не йти від контакту з дорогою, не прогинатися в м'якому тілі гуми. Що більше фланців, то краще.
Деякі виробники шин вказують конкретний вид шипів, які потрібно використовувати під час шипування їхньої продукції. Серед виробників шипів виділяються п'ять основних фірм. Це Ugigrip (Франція), Tikka, Season, Turvanasta (всі - Фінляндія), Sitek (Німеччина). Вітчизняні виробники представлені досить вузько і малопомітні на ринку.
Усі сучасні шипи мають високу якість. Їхня конструкція постійно вдосконалюється. Ту думку, що шипи негативно впливають на знос доріг і на довкілля, спростовують дослідження, проведені у Фінляндії та Швеції.
Коли шипувати?
Шипувати шини необхідно якомога раніше до початку зимового сезону.
Коли шип вставляється в отвір, то гумові стінки блоку примусово розтягуються лапками шипувального пістолета, збільшуючи діаметр отвору в кілька разів. Природно, в цьому разі присутня залишкова деформація гуми, що негативно позначається на утриманні шипа.
Тому дуже важливо після шипування дати шині вилежатися... і чим більше, тим краще...
Це перший маленький секрет, яким люблять оперувати продавці перед недосвідченими водіями, розповідаючи про те, що заводське шипування шин набагато краще за те, що роблять тут на місці - маячня чистої води.
Просто шини, ошиповані "там" за кілька місяців до початку зими вже давно вилежалися... Шип краще обхоплений і зафіксований.
1-2 місяці - це чудовий термін для "відлежування" шин після шипування.
Яким шипом краще шипувати?
На це питання не так просто відповісти, як здається на перший погляд.
Наприклад Bridgestone настійно рекомендував ошиповувати свої моделі шин звичайним однофланцевим шипом.
За правильного і грамотного шипування, а також обкатування шин - такий шип служить не менше, ніж двофланцевий.
Я спеціально не торкатимуся теми шипів з квадратними/трикутними та ін. твердосплавними вставками, а також нижніми фланцями шипа спеціальної форми, наприклад квадратної - немає сенсу. Якщо ви вже вирішили шипувати шини, то в 99% випадків вам запропонують лише два варіанти:
1) Однофланцевий звичайний (рис. 1)
2) Двофланцевий шип - тип "чарка" (рис. 2)
Виходячи з цих двох пропозицій потрібно вибрати одну - найбільш прийнятну для вас.
Якщо Ви спокійний водій, пересуваєтеся без різких прискорень і гальмувань, то будь-який з цих двох типів шипів прослужить у вас довго.
Якщо ж Ви експлуатуєте авто в жорстких режимах, якщо у вас машина з механікою (АКПП має зимовий режим, що значно подовжує життя шипам), то двофланцевий шип буде краще протистояти "силі виривання" на перших порах. Однак через 1-2 сезони, коли висота протектора, а значить і шипів - зменшиться за рахунок природного зносу, то шип все одно розіб'є посадочне місце і вже не зможе утримуватися, як новий. До речі, якщо машина експлуатується на асфальті в активному режимі, то бруд / пісок / шлак забиваються між верхнім фланцем і шийкою отвору - дуже швидко "вигризаючи" собі вільне місце в гумі, що, в свою чергу, сильно послаблює надійність фіксації шипа.
У однофланцевого шипа за такого стилю їзди - все тіло рівномірно охоплене гумою, тому пісок/бруд/шлак не так швидко "виїдають" і розбивають гумові стінки отвору, послаблюючи посадку шипа.
Тобто ідеального рецепта щодо вибору типу шипа немає, тому що на його якість посадки грають безліч інших чинників, наприклад:
Твердість гумової суміші протектора (чим твердіше, тим краще)
Масивність блоку - чим більше, тим краще
Твердість гуми в місці "якоріння" шипа - багато виробників спеціально цей шар гуми роблять з більш твердого складу.
Ну і, звісно, правильність шипування потрібним шипом, вірніше шипом правильного розміру.
Цьому потрібно приділяти окрему увагу.
Висота протектора у різних моделей шин різних виробників теж різна.
У когось це 9 мм, у когось 10 мм... і т.д...
Висота шипів для легкових моделей зимових шин 10-11 мм. (для вантажних теж є шипи із зовсім іншими розмірами)
Шип має сісти в посадкове місце таким чином, щоб його твердосплавна вставка виступала над рівнем протектора не більше, ніж 1,2-1,3 мм, а площина корпусу шипа була на одному рівні з площиною протектора. Тільки така посадка забезпечить "живучість" шипам.
Якщо шип посадити глибше, тобто його висота була обрана невірно, то він працювати на льоду практично не буде, доки протектор шини не зноситься на 1-2 мм.
Якщо високий шип посадити в низький протектор з виступом над поверхнею в 1,5-1,7 мм, то втрати шипів уже в перший зимовий сезон можуть сягнути 30-50%, а то й більше... Щоправда, на першій ожеледиці гальмування може бути помітно кращим, ніж на "правильно" ошипованних шинах...Але таке щастя, як ви зрозуміли, триватиме недовго.
Міфи про шиповані зимові шини.
Ще знаходяться водії, які не сприймають шиповані шини. Навіщо сточувати шипи взимку об асфальт, якого внаслідок застосування хімікатів для танення снігу в містах предостатньо? Та й гальмівний шлях на мокрому асфальті збільшується! - кажуть вони. На це можна заперечити: в зимових умовах водій почувається на шипованих шинах комфортніше і впевненіше на будь-яких покриттях. Зимовий асфальт більш слизький, ніж літній, і це відчувається на будь-яких шинах. Що стосується гальмівного шляху, то взимку він також збільшується незалежно від типу шин, і досвідчені водії це добре знають. У всякому разі, застосування шипованих шин для водіїв-новачків обов'язкове. Те саме рекомендується і всім водіям автомобілів з автоматичними коробками, незалежно від стажу і досвіду водіння. А тепер кілька практичних порад.
Міф 1. Шипи можна встановлювати тільки на ведучі колеса. Насправді шиповані шини рекомендується ставити на всі колеса автомобіля. Встановлювати шиповані покришки тільки на передню або тільки на задню вісь автомобіля в деяких ситуаціях смертельно небезпечно. Під час монтажу та перестановки шипованих коліс потрібно забезпечити постійний напрямок їхнього обертання.
Міф 2. Можна ганяти на нових шипованих шинах. Насправді свіжошиповані колеса мають пройти приблизно двохсот кілометрову обкатку, причому водій не повинен перевищувати швидкості 60-70 км/год. Це дасть можливість шипам гарненько "сісти" на свої місця. У період обкатки слід уникати різких гальмувань і динамічних стартів.
Міф 3. Імпортні шипи не вивалюються на швидкості. Насправді слід частіше контролювати тиск у шинах. Тривала їзда на приспущених шинах призводить до швидкого зносу шипів і їхнього передчасного випадання. Передчасному випадінню шипів сприяє також рух з високою швидкістю, і навіть на імпортних шипованих шинах не рекомендується їздити швидко. Короткочасні прискорення до 140 км/год можливі, але не більше того.
Міф 4. Знак "шипи" захистить від аварії ззаду. Насправді під час гальмування на льоду і утрамбованому снігу гальмівний шлях "шипованого" автомобіля виявиться набагато коротшим, ніж гальмівний шлях автомобіля без шипів, що йде за ним. Це може стати несподіванкою для водія, який їде позаду і безуспішно топче гальмівну педаль. Стандартний попереджувальний знак на задньому склі вашої машини він помітить тільки після удару. Тому ваша безпека залежить тільки від вас.
Міф 5. Шипи служать лише один сезон. Насправді при дотриманні правил обкатки та експлуатації шиповані шини зазвичай служать три зимових сезони, тобто 30-45 тисяч кілометрів. Після цього їх рекомендується утилізувати, а не докочувати влітку. Це робити небезпечно, оскільки гальмівний шлях вашого автомобіля збільшиться на 25%.
Наш інтернет магазин продає і ви можете купити докатні колеса на всі види авто, шини, покришки, гуму, автошини, автопокришки, колеса, літні і зимові, як для легкових автомобілів так і для мікроавтобусів і це все в Запоріжжі з доставкою в будь-яке місто України: Вінниця, Дніпропетровськ, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Кіровоград, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Сімферополь, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів, Чернівці.