(067) 123-666-2 (050) 468-666-2 (061) 222-666-2 Зворотний дзвінок
колесо-центр

Шини за сезонами

Купуючи автомобільні легкові шини, слід враховувати сезонність їх застосування. Вантажні, мото-квадро шини, шини для спец- і сільгосптехніки зазвичай випускаються всесезонного призначення. Хоча в асортименті шинного ринку присутні шиповані мотошини і зимові вантажні шини.

 

Вибрати й купити шини за сезонами:

 

 Зимові шини →         Літні шини →               Всесезонні шини →

Зимняя шина                  Летняя шина                 Всесезонная шина

    

Класифікація сезонності автомобільних шин

Легкові та легковантажні шини діляться на три основні категорії: літні шини, зимові шини і всесезонні шини. Ці різновиди шин мають відрізнятися не тільки малюнком протектора, а й складом гуми.

Окремою категорією від всесезонних шин можна виділити так звані "грязьові" шини (MUD TERRAIN і ALL TERRAIN). Протектор цих шин - більший з великими бічними блоками. Такі шини використовують, в основному, на позашляховиках. Щоб зрозуміти, які покришки краще підійдуть для позашляховика - потрібно знати, де буде експлуатуватися шина. Шини MUD TERRAIN і ALL TERRAIN не дуже добре поводитимуться на автобані, будуть дуже шуміти, а трасова всесезонка буде буксувати по бруду.

"Грязьова" шина ALL TERRAIN                "Грязьова" шина MUD TERRAIN

                         

 

Відмінності зимових, літніх і всесезонних шин

На зимових шинах протекторна частина порізана безліччю ламелей, які збільшують зчеплення поверхні покришки зі слизькою зимовою дорогою. На літній шині ламелі практично відсутні. Гумова суміш на зимовій шині - більш м'яка і зимова шина влітку за підвищеної температури істотно збільшить гальмівний шлях і погіршить керованість. Також погано поводитиметься більш тверда літня шина взимку, за низьких температур. Звичайно, найкраща керованість автомобіля взимку буде досягнута на зимових, а влітку на літніх шинах.

Всесезонні шини для легкових автомобілів - це більш бюджетний і як правило, не найкращий варіант для автомобіля. У таких шинах склад гумової суміші і нарізка протектора перебувають десь у серединних значеннях між зимовими і літніми шинами.

 

Як вибрати шини за сезоном

Щоб безпомилково вибрати, які саме - літні, зимові або всесезонні шини краще підійдуть конкретно для вас - зверніться до наших фахівців. Телефонуйте, і менеджери Колесо-Центру допоможуть підібрати шини за сезоном, з огляду на характер експлуатації автомобіля і покришок.

loader